Najlepsze Porady Dom i OgródObrót nieruchomościami

Obrót nieruchomościami

berlin-1571046-1920.jpg

Obrót nieruchomościami komercyjnymi na polskim rynku ostatnimi czasy przechodził niewielki zastój. Nie było widać zainteresowania tego typu przedsięwzięciami u naszych zachodnich inwestorów. Jednak polscy eksperci z firm doradczych w zakresie inwestycji w nieruchomości komercyjne są nastawieni dziś dość optymistycznie, a co ważniejsze, mają ku temu realne podstawy.


Obrót nieruchomościami komercyjnymi (developerzy pośrednicy, agencje), a więc przeznaczonymi do prowadzenia różnorakiej działalności gospodarczej, znacznie wzrósł w pierwszej połowie 2010 roku. W stosunku do podobnego okresu w roku wcześniejszym, zanotowano zwiększoną liczbę transakcji inwestycyjnych o około 30 %, co oznacza zakończenie panującego przestoju na tym rynku.


Zainteresowanie polskim rynkiem nieruchomości komercyjnych wyrażają zwłaszcza fundusze inwestycyjne z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Stanów Zjednoczonych oraz Australii. Obecny obrót nieruchomościami tego typu w Polsce, wystawionymi na sprzedaż, szacuje się na 2 miliardy euro. Przy czym największa popularnością cieszą się wśród zagranicznych inwestorów nieruchomości już najwyższej klasy, a ich ceny zaczynają powoli rosnąć.

 

To, że obrót nieruchomościami komercyjnymi w Polsce przeżywa ponowny renesans, a liczba inwestycji zagranicznych stale rośnie, to nie jedyny trend, obserwowany przez ekonomistów. Dzisiaj równie duże znaczenie ma profesjonalne zarządzanie takimi nieruchomościami. Jest to ten segment naszego rynku, który rozwija się najprężniej, ponieważ obecnie wszyscy właściciele pragną ograniczyć koszty. Inwestycja zaś opłaca się tylko wtedy, gdy jest sprawnie zarządzana.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...
używam odkurzaczy zemer od lat ! super sie sprawdzają i sa...
Dla każdego z nas sen jest bardzo ważny, w łóżku...