Najlepsze Porady Dom i OgródJakie wybrać okna, żeby w domu było cicho?

Jakie wybrać okna, żeby w domu było cicho?

berlin-1571046-1920.jpg

Każdy domownik ceni sobie ciszę i spokój. Warto więc zadbać o dobre wyciszenie domu – zwłaszcza jeżeli mieszkamy w głośnym miejscu, przy ruchliwej ulicy. Dobre okna dźwiękochłonne zagwarantują wyciszenie na optymalnym poziomie.


Dobierz wskaźnik Rw do potrzeb

Okna dźwiękochłonne to najlepsze rozwiązanie do tego, aby pozbyć się nadmiernego hałasu dobiegającego z zewnątrz. Takie rozwiązanie będzie idealne zwłaszcza do obiektów mieszkalnych w mieście, które zlokalizowane są zaraz koło ulicy. Dźwiękoszczelność należy więc dobrać odpowiednio do swoich potrzeb. Poziom dźwiękochłonności określany jest poprzez wskaźnik Rw – im wyższy hałas, tym wyższy wskaźnik Rw należy wybrać. Obecnie wiele nowoczesnych okien o wysokiej izolacyjności termicznej również cechuje się doskonałą dźwiękochłonnością.

Jak osiąga się wysoką dźwiękochłonność szyb w oknach tłumiących hałas?

- jedna z szyb powinna mieć duży ciężar powierzchniowy,

- szyby powinny mieć różną grubość,

- pomiędzy szybami należy zachować zwiększone odstępy,

- do wypełniania przestrzeni międzyszybowych stosuje się gaz ciężki.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że wysoka dźwiękochłonność to nie tylko odpowiednio zbudowane szyby. Ważny jest również profil okien oraz ich profesjonalny montaż. Połączenie tych trzech elementów pozwala uzyskać odpowiedni poziom tłumienia hałasu.

Okna dźwiękochłonne najwyższej klasy

Decydując się na zakup okien, które ochronią wnętrza przed nadmiernych hałasem z zewnątrz, warto skorzystać z oferty renomowanego producenta jakim jest Grupa Solo. Marka w swoim asortymencie posiada profile okienne, które zostały stworzone z myślą o optymalnej ochronie przed hałasem.

Polecanym rozwiązaniem jest profil okienny Del Sol. Są to nowoczesne i funkcjonalne okna dźwiękochłonne PCV, które stworzone zostały z myślą o nawet tych najbardziej wymagających użytkownikach. Ich powierzchnia szyb jest zdecydowanie większa od tych w oknach standardowych, ale jednocześnie okno gwarantuje świetną izolację termiczną i oczywiście dźwiękochłonną. Del Sol to solidny profil siedmiokomorowy i o niskiej zabudowie.

Jeszcze innym profilem okiennym, który również gwarantuje doskonałe właściwości dźwiękochłonne jest profil 3D Exclusive. W tych oknach zastosowano system trzech uszczelek. Ta dodatkowa osadzona została na środkowej przyldze. To właśnie między innymi poprzez to dodatkowe uszczelnienie okna 3D Exclusive cechują się doskonałymi właściwościami izolacji termicznej oraz ochroną przed nadmiernym hałasem z zewnątrz.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...
Dla każdego z nas sen jest bardzo ważny, w łóżku...
używam odkurzaczy zemer od lat ! super sie sprawdzają i sa...