Najlepsze Porady Dom i OgródJak zaaranżować łazienkę na poddaszu?

Jak zaaranżować łazienkę na poddaszu?

berlin-1571046-1920.jpg

Łazienka zlokalizowana na poddaszu powinna być przestrzenią nadzwyczaj wygodną, jednakże często zdarza się, że gotowe projekty nie sprostają naszym oczekiwaniom. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług projektanta wnętrz Rzeszów, który nie tylko pomoże dokładnie zrealizować nam naszą wizję, ale również podda uniwersalne pomysły, które pozwolą na stworzenie ponadczasowej przestrzeni łazienki. Projektant zmierzy się również ze skosami, które stanowią dodatkowe utrudnienie w ergonomicznym urządzeniu pomieszczenia.


Oczywistym rozwiązaniem są sypialnie na poddaszu — takim sposobem można w prosty sposób oddzielić strefę nocną od dziennej, jednakże nie zawsze decydujemy się na łazienkę ze skosami. Urządzenie łazienki na poddaszu ze skosami pozwoli nadać całości innowacyjnego, a zarazem indywidualnego charakteru. Projekt łazienki na poddaszu powinien być dobrze przemyślaną decyzją — każdy fragment przestrzeni pod skosami warto wykorzystać na użyteczne półki, schowki, wnęki oraz siedziska. Producenci ceramiki łazienkowej oferują klientom coraz więcej udogodnień, które można wykorzystać w takiej przestrzeni, np. możliwość zamówienia indywidualnych wymiarów ścianek do kabiny prysznicowej - aranżacja wnętrz Rzeszów.
Łazienka to przestrzeń, w której warto zamontować lustro — odbija ono światło, co pozwoli na optycznie powiększenie małej przestrzeni. W tym przypadku im większe lustra, tym lepsze. Tradycyjnie, lustro może zostać umieszczone nad umywalką. Równie ciekawym pomysłem jest rozciągnięcie łózka na całą ścianę — w takim przypadku lepiej sprawdzi się lustro bez ram, w który zatrze się granica między ścianą a obiciem. Duża łazienka na poddaszu daje zdecydowanie więcej możliwości niż ta o mniejszym wymiarach, chociaż zasady lokalizowania poszczególnych sprzętów są takie same.
Jeżeli powierzchnia łazienki na to pozwala, przestrzeń użytkową warto podzielić na strefy. Sedes i brodzić oddziela się od wanny, natomiast umywalka może znaleźć miejsce po obydwu częściach wnętrza. Ciekawym pomysłem jest ukrycie sedesu za murkiem — wtedy ta część intymna jest nieco bardziej izolowana od reszty pomieszczenia. Inną możliwością projektowania wnętrza jest oddzielenie wanny od innych mebli, co podkreśli rangę relaksacyjną pomieszczenia. Jeżeli w łazience nie masz osobnego miejsca na pralkę, warto wydzielić część gospodarczą ścianką.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Dla każdego z nas sen jest bardzo ważny, w łóżku...
Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...
używam odkurzaczy zemer od lat ! super sie sprawdzają i sa...