Najlepsze Porady Dom i OgródJak wybrać odkurzacz?

Jak wybrać odkurzacz?

berlin-1571046-1920.jpg

Może i odkurzacz jest nudnym urządzeniem, które najlepiej nie bralibyśmy do ręki, gdyby nie konieczność sprzątania. Odkurzacz to nie inaczej jak aparat do czyszczenia przedmiotów z kurzu, który zawiera sprężarkę ośrodkową powodująca ssanie. 


Jego historia sięga 1869 roku. Po raz pierwszy napęd elektryczny w odkurzaczu zastosowano w 1907 roku.
Producenci odkurzaczy w obecnych czasach prześcigają się w ich udoskonalaniu, bo przecież mamy już odkurzacze, które potrafią prać dywany i tapicerkę oraz takie które potrafią zbierać wodę. Choćby producenci nie wiadomo jak się starali, to odkurzacz zawsze będzie urządzeniem codziennego użytku. To maszyna zbudowana w przewodu powietrznego i ssawek.

nowoczesne odkurzacze

Najbardziej nowoczesne modele posiadają dodatkowe funkcje jak np. nasadki do prania, systemy antyalergiczne oraz rozpylacze. Odkurzacze zostały podzielone ze względu m.in. na mobilność np. odkurzacz suwany, przenośny, ciągniony, stojący, jezdny, centralny. Każdy z wymienionych ma rozwiązać odwieczny problem ze sprzątaniem. Udoskonalanie odkurzaczy od zawsze miało na celu zmniejszenie kosztów i wprowadzenie znacznych ułatwień w sprzątaniu domów, biur oraz innych obiektów. Istnieją również takie odkurzacze, które nigdy nie weszły do produkcji, oraz takie na zawsze zmieniły życie człowieka i cieszą się coraz to większą popularnością.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Polecam skorzystanie z pomocy projektanta, który zaproponuje...
Jak dla mnie lepiej wybrać pułki niż szuflady wtedy...
To prawda, że w salonie spędzamy najwięcej czasu, więc...
Z żoną nie mogliśmy podjąć decyzji co do zakupu mebli....