Najlepsze Porady Dom i OgródJak urządzić przytulny salon z jadalnią? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak urządzić przytulny salon z jadalnią?

berlin-1571046-1920.jpg

Przytulny salon otwarty na jadalnię? Takie pomieszczenie również można urządzić funkcjonalne i nadzwyczaj pomysłowo! Urządzając salon połączony z jadalnią, warto zadbać o to, aby były to pomieszczenia wykończone w sposób harmonijny, stylowy, a zarazem praktyczny w codziennym użytkowaniu. Współcześnie coraz częściej jadalnia staje się integralną częścią salonu — nie tylko jest to niezwykle wygodne rozwiązanie aranżacyjne, ale również umożliwia zwiększoną integrację, ponieważ posiłki mogą być spożywane w rodzinnym towarzystwie. Stylowe meble do salonu zestawionego z jadalnią powinny przede wszystkim składać się z wygodnego i praktycznego stołu — do większych przestrzeni prostokątnego, natomiast do mniejszych metrażów owalnego lub okrągłego. Jaki design wybrać do połączenia salonu z jadalnią?


Harmonijne rozwiązania aranżacyjne

Jadalnia w salonie nie tylko powinna być rozwiązaniem wygodnym w codziennym użytkowaniu, ale również nadzwyczaj efektownym, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Tak więc, aranżując kącik jadalniany w przestrzeni salonu, warto zadbać o to, aby zachwycał nie tylko prezentowaną stylistyką, ale również ergonomią. W przestrzeni jadalni powinien znaleźć się elegancki stół rozkładany, dzięki któremu będzie można powiększyć lub zmniejszyć przestrzeń blatu w zależności od ilości siedzących przy nim osób. Na stole nie powinno zabraknąć bukietu świeżych lub suszonych kwiatów czy innych dekoracji dopełniających stylistykę pomieszczenia. Urządzająca salon z jadalnią, koniecznie trzeba zadbać o spójność kolorystyczną wspomnianych stref, ponieważ harmonijne rozwiązania aranżacyjne wprowadzą do pomieszczenia ponadczasowy charakter.

Jak oddzielić salon od jadalni?

Chcesz dyskretnie oddzielić salon od przestrzeni jadalni? W takim przypadku warto zainwestować w ażurowy panel lub niewysoką ściankę, dzięki której postawisz granicę pomiędzy strefą jadalnianą a strefą wypoczynkową. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania kącik wypoczynkowy zyska na bardziej kameralnym charakterze. Jeżeli masz zbyt mało miejsca na wprowadzenie takich pomysłów, świetną opcją będzie oddzielenie jednej strefy od drugiej odcieniami podłogi czy innym kolorem ścian.

Dodaj komentarz

Danuta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawe pomysły.

Małgorzata
Dodano:
0
0

Jakość mebli ma duże znaczenie, polecam meble z Rad-Pol.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Fotel uszak to najbardziej designerski element mojego salonu....
Biurko dziecięce powinno być dobrej jakości.
Sklep Resmar ma w swoim asortymencie wiele modeli krzeseł w...
Sklep Meble Ada ma w swoim asortymencie dużo interesujących...