Najlepsze Porady Dom i OgródJak dbać o drewniane meble

Jak dbać o drewniane meble

berlin-1571046-1920.jpg

Drewniane meble określane są jako bardzo trwałe i faktem jest, że potrafią służyć przez bardzo dług okres czasu. Nie mniej jednak użytkować należy je w sposób zdecydowanie rozważny i rozsądny, przestrzegając pewnych kluczowych zasad. Istotne będzie ponad to stosowanie preparatów, które przeznaczone są właśnie do drewna.


Drewno jest piękne, a meble drewniane zachwycają swoją estetyką, charakterem. Podczas czyszczenia mebli z drewna należy mieć przede wszystkim na uwadze to, iż drewno nie lubi wody, niekorzystnie oddziałuje na nie także wilgoć. Nie należy zatem czyścic mebli z drewna bardzo mokrą szmatką. Zdecydowanie unikać należy także silnie działających środków czyszczących, szorstkich szmatek, preparatów uniwersalnych do czyszczenia. Drewno przecierać należy bardzo delikatną szmatką, a także preparatem, który przeznaczony jest tylko i wyłącznie do drewna. 
Nadmierna wilgoć mogłaby wniknąć w strukturę drewna, a to miałoby zdecydowanie negatywne konsekwencje. Pamiętać trzeba także o tym, iż drewno nie lubi nagłych zmian temperatur ani skrajnie wysokich i skrajnie niskich temperatur. Mebli z drewna nie warto stawiać koło kaloryfera, pieca, kominka. Drewno to surowiec solidny i piękny, ale wymaga rozwagi w zakresie użytkowania. Jeśli będziemy meble drewniane odpowiednio pielęgnować, będą nam służyły bardzo długo.  

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Słyszałam, że ten zabieg przynosi wiele korzyści dla...
Marzy mi się ślub w plenerze.
Pieczenie domowego chleba to dla mnie zbyt trudny proces.
Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie...
Strona zawiera dużo ciekawych i interesujących porad,...
Wystrój odgrywa bardzo ważną rolę. W pokoju mojej córki...
Uwielbiam pakować w ten sposób prezenty, papier pakowy od...
Optymalne zagospodarowanie to nie taka prosta sprawa i nie...