Najlepsze Porady Dom i OgródDrzwi HST czy PSK?

Drzwi HST czy PSK?

berlin-1571046-1920.jpg

Jeśli wybierasz właśnie drzwi balkonowe lub tarasowe, warto przemyśleć, który ich model będzie najlepszy dla domu lub innego budynku oraz spełni Twoje oczekiwania względem tych powszechnie stosowanych mechanizmów.


Drzwi unoszono-przesuwne HST

Drzwi unoszono-przesuwne HST to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć swobodne przejście z wnętrza pomieszczenia do ogrodu lub na taras. To mechanizmy proste w obsłudze. Jak sama nazwa wskazuje po przekręceniu klamki drzwi HST unoszone są w górę i w celu ich otwarcia należy lekko pociągnąć w bok. Nie wymagają one używania dużej ilości siły ani innych zabiegów w celu ich otworzenia. Co więcej mogą one mieć bardzo dużą powierzchnię, dzięki czemu jest uzyskiwany efekt przestrzennego wnętrza z dużą ilością naturalnego światła. 

Drzwi PSK

Drzwi PSK spełniają podobne role. Są one również wykorzystywane jako wyjście na taras czy do ogrodu. Stosuje się je nawet w nowoczesnych mieszkaniach w blokach, które posiadają przestrzenne balkony. Są to drzwi uchylno-przesuwne, które mogą być stosowane w miejscu okien. Skrzydło drzwiowe może być bowiem zarówno przesuwane, by wyjść z pomieszczenia, jak i uchylane jak zwykłe okno, by zapewniać dopływ powietrza. Tak samo drzwi PSK można używać na dużych powierzchniach. 

Zaletą obydwu rozwiązań jest również fakt, że oszczędzają one miejsce w pomieszczeniach. Nie musimy zostawiać na nie przestrzeni do otwierania i nawet blisko drzwi można ustawić meble. Jeśli zaś chodzi o wybór pomiędzy drzwiami HST a PSK, to obydwa modele drzwi są nowoczesne i funkcjonalne. PSK mają jedynie nad HST taką przewagę, że mogą być uchylane jak zwykłe okno, co czyni je jeszcze bardziej praktycznymi.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
porada: Blat kuchenny
Blat kuchenny to najczęściej używana przestrzeń w domu....
porada: Blat kuchenny
Na jasnych blatach bardzo widać zabrudzenia, dlatego polecam...
Bardzo ciekawe rozwiązanie. Taki tapczan może zastąpić...
Uwielbiam pakować w ten sposób prezenty, papier pakowy od...