Najlepsze Porady Dom i OgródDrewniane meble ogrodowe Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Drewniane meble ogrodowe

berlin-1571046-1920.jpg

Meble ogrodowe wykonane mogą być z różnych materiałów - takich jak wiklina, metal, a nawet plastik. Nie mniej jednak od lat zdecydowanie największą popularnością cieszą się meble drewniane. Są eleganckie i trwałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądają na tle środowiska naturalnego. Atrakcyjny wygląd i funkcjonalność zachowują przez długi czas - jeśli są właściwie pielęgnowane.


stosowna pielęgnacja drewna

Meble ogrodowe z drewna mogą być tworzone z takich gatunków drzew jak buk, dąb, sosna, olcha, a także z wielu innych. Gatunki różnią się między sobą - jedne są bardziej, a inne mniej odporne na uszkodzenia. Inna jest także ich kolorystyka. Właściwości mebli drewnianych są jednak podobne - są to przedmioty stabilne i bezpieczne w użytkowaniu. Nie mniej jednak konieczne w przypadku mebli z drewna jest przestrzeganie pewnych wskazówek odnoście ich użytkowania. Drewno nie lubi wilgoci ani wody - nie powinniśmy zatem wystawiać ich na niekorzystne działanie takich czynników. Dobrze byłoby meble poddawać co jakiś czas konserwacji. Należy je też przechowywać w odpowiedni sposób - w pomieszczeniach nie za ciepłych, ale suchych. W okresie zimowym nie mogą być one zlokalizowane w ogrodzie - opady śniegu, mróz zniszczyłyby strukturę mebli, dobierając im urok.  

Dodaj komentarz

Laura
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

To oczywiste, że najlepiej prezentują się meble drewniane. Należy tylko pamiętać aby odpowiednio je konserwować, żeby były odporne na wilgoć i wodę.

Ola
Dodano:
0
0

Drewniane meble w ogrodzie dodają mu uroku, są odporne na warunki atmosferyczne i ze względu na materiał bardzo wytrzymałe.

Mariusz
Dodano:
0
0

Ciężko żeby coś mogło zastąpić piękno jakie ma w sobie naturalne drewno ale decydując się na takie meble trzeba systematycznie je impregnować to na pewno posłużą nam lata.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo dobry zabieg poprawiający stan skóry twarzy. Efekty...
Toskania jest jednym z najbardziej obleganych kierunków...
Kuchnia grecka jest wyśmienita. Spożywanie warzyw i owoców...
Planując kupić zmywarkę do lokalu gastronomicznego nie...
porada: Wyspy kuchenne
Dostęp z każdej strony to dla mnie zdecydowanie największy...
wyszukane dodatki i żywe rośliny, to zawsze doda nieco...
Tapicerowane krzesła są bardzo ładne ale chwilę po...
Dobrym pomysłem będzie również zakup dużego narożnika,...