Najlepsze Porady Dom i OgródCzym kierować się w wyborze mebli dla dzieci?

Czym kierować się w wyborze mebli dla dzieci?

berlin-1571046-1920.jpg

Wybierając meble dla dzieci należy brać pod uwagę mnóstwo czynników. Istotny będzie przede wszystkim wiek naszej pociechy, jej płeć oraz fakt, czy w pokoju zamieszkiwało będzie jedno dziecko, czy też większa liczba szkrabów.


wiek dziecka jest kluczowy

Wiek naszej pociechy warunkuje to, czy kupujemy mebelki niewielkie i wesołe, czy też wysoce ergonomiczne, młodzieżowe, stylowe. Jak wiadomo dla małych dzieci im więcej kolorów tym lepiej. Pociechy mają swoje ulubione postacie z bajek, motywy z kreskówek. Zazwyczaj nie mają nic przeciwko, aby gościły one na co dzień w pokoju. Wręcz przeciwnie - cieszą się z takiego rozwiązania. Jednak z wiekiem zmieniają się upodobania i trudno się temu dziwić. W pokoju kilkunastoletniego chłopca Kubuś Puchatek nie prezentuje się już ciekawie. Faktem jest, że meble dla dzieci trzeba co jakiś czas wymieniać. O ile jeszcze półki czy szafy mogą nam posłużyć dłużej, o tyle koniecznie trzeba dopasować do wieku krzesło, biurko, łóżko.

chłopiec czy dziewczynka?

W zależności od tego czy urządzamy pokój dla chłopca czy też dla dziewczynki, musimy przyjąć nieco inne założenia. Nie pomalujemy przecież pokoju chłopca na różowo, a dziewczynki na granatowo. W pokoju małej księżniczki samochody, pistolety i żołnierze prezentują się mniej ciekawie niż lalki, misie i inne przytulanki. Nie możemy oczywiście popadać w tym zakresie w skrajności. Nie mniej jednak z pewnością nasze dzieci ucieszą się z aranżacji właściwej dla ich płci.

uniwersalny wystrój

Nie bez znaczenia przy wyborze mebli dla dzieci będzie to, ile dzieci będzie zamieszkiwało konkretny pokój. Jeśli bowiem nie mamy możliwości, aby zapewnić dzieciom oddzielne królestwa, może dobrze byłoby pomyśleć o łóżku piętrowym. Dzięki temu zaoszczędzimy przestrzeń i zapewnimy dzieciom wygodne miejsca do spania. Starsza pociecha może zając miejsce na górze, zaś młodsza (obawiająca się zazwyczaj wysokości) na dole. Dzieci mają więcej miejsca do zabawy w pokoju przy takim rozwiązaniu niż wówczas, gdyby w pomieszczeniu stały dwa oddzielne łóżka.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Wybierając ogrodzenie naszego domu musimy rozważyć kilka...
Optymalne zagospodarowanie to nie taka prosta sprawa i nie...
Okna wybierałam właśnie pod kątem dźwiękoszczelności....
Dobrze jest kupić dużą szafę, tak aby oprócz ubrań...