Najlepsze Porady Dom i OgródCo to jest odkurzacz elektryczny

Co to jest odkurzacz elektryczny

berlin-1571046-1920.jpg

Odkurzacz elektryczny, to urządzenie ułatwiające nam sprzątanie. Przydaje się w każdym mieszkaniu kiedy mamy dywany, kota lub psa. W ofercie wielu sklepów znajdziemy różne modele odkurzaczy począwszy od tych małych poręcznych, a skończywszy na dużych urządzeniach, które dokładnie usuwają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia.


Większość osób kupując odkurzacz nie zwraca uwagi na podstawowe informacje takie jak: moc silnika, siłę ssania i system filtracji. Wymienione czynniki mają ogromny wpływ na późniejszą pracę odkurzacza oraz nasze zadowolenie. Dlatego przed zakupem każdy powinien znać podstawowe informacje na temat parametrów wybranego odkurzacza. Po drugie wybierając odkurzacz trzeba zdecydować się na typ np. odkurzacz tradycyjny, bezworkowy, piorący. Moc silnika i moc ssania powinny być dostosowane do powierzchni sprzątanych pomieszczeń. Równie ważny jest system filtracji, chodzi o zatrzymywanie zanieczyszczeń. Najlepsze będą filtry wodne.

Teraz trochę informacji o każdym typie odkurzaczy, które można podzielić na trzy rodzaje:

  • tradycyjne (w tym systemy centralnego odkurzania),
  • bezworkowe,
  • piorące,

Odkurzacz tradycyjny w nim zabrudzenia trafiają do worka znajdującego się wewnątrz odkurzacza. Praktycznie we wszystkich można stosować papierowe worki wymienne. Niestety ten typ odkurzacza jest uciążliwy dla osób z alergią.

Druga grupa to odkurzacze bezworkowe. Ich zaletą jest to, że nie ma potrzeby wymiany worka. Zanieczyszczenia wciągane są do specjalnego pojemnika, który potem trzeba opróżniać i myć. Najdroższe z tego typu odkurzacze to modele automatyczne, które samodzielnie odkurzają pomieszczenia.

 

Odkurzacz piorący, według mnie najlepszy, gdyż za jego pomocą można codziennie nie tylko sprzątać, ale też prać dywany czy tapicerkę.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Meble w pokoju dziecięcym powinny być solidne i wytrzymałe.
Polecam skorzystanie z pomocy projektanta, który zaproponuje...
Fotel wypoczynkowy to lepsza opcja.
Szafę do sypialni najlepiej wybierać razem z łóżkiem i...