Najlepsze Porady Dom i OgródBlat kuchenny Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Blat kuchenny

berlin-1571046-1920.jpg

Blat kuchenny jest jednym z elementów najbardziej narażonych na zabrudzenie w przeciętnym polskim domu - bez przerwy coś na nim przygotowujemy, stawiamy garnki z kipiącą zupą, rozlewamy płyny. W niektórych domach kuchnia spełnia rolę również jadalni, a niekiedy nawet miejsca drobnych napraw - których szkoda wykonywać w salonie, a oświetlenie w kuchni zdaje się dokładnie odpowiadać potrzebom domorosłych majsterkowiczów.


prosty w utrzymaniu

Codzienne zabrudzenia nie powinny być dla nas problemem, o ile oczywiście wiemy, jak się ich pozbyć. Jeśli są one lekkie, blat należy tylko i wyłącznie przetrzeć ręcznikiem papierowym, który można z powodzeniem zastąpić wilgotną szmatką. Osuszony potem blat będzie nadawał się do ponownego użytku w mgnieniu oka. Jeśli powstałe na blacie plamy spowodowane są rozlaniem herbaty, oleju, kawy lub soku, niezbędne będzie zastosowanie płynu do mycia naczyń, którym zwilżamy naszą szmatkę. Aby uniknąć nieoczekiwanego aromatu mięty lub cytryny w położonych na blacie później posiłkach, należy go oczywiście później zmyć czystą wodą i osuszyć.

trudne zabrudzenia

Jeśli zabrudzenie takie nie jest świeże, niezbędne może okazać się zastąpienie płynu do mycia naczyń proszkiem do prania. Jeśli to nie herbata bądź kawa są naszym największym zmartwieniem, a dzieci piszące po blacie mazakami, dobrze byłoby mieć pod ręką aceton, lub zmywacz do paznokci. Po jego zastosowaniu warto jednak całe pomieszczenie przewietrzyć, aby uniknąć różnych komplikacji spowodowanych wdychaniem trujących oparów. Jeśli na blat kuchenny wylaliśmy coś, co zawiera w swoim składzie rozpuszczalnik dwuskładnikowy (np. klej lub farbę) musimy niezwłocznie plamę zetrzeć i zmyć czystą wodą, w przeciwnym wypadku czeka nas nieładne odbarwienie na powierzchni.

Dodaj komentarz

Marcel
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Na jasnych blatach bardzo widać zabrudzenia, dlatego polecam wybierać coś ciemniejszego. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest blat i nie wybierać tych najtańszych.

Ania
Dodano:
0
0

Blat kuchenny to najczęściej używana przestrzeń w domu. Warto wybrać taki, który jest solidny a do tego łatwy w czyszczeniu.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo dobry zabieg poprawiający stan skóry twarzy. Efekty...
Toskania jest jednym z najbardziej obleganych kierunków...
Kuchnia grecka jest wyśmienita. Spożywanie warzyw i owoców...
Planując kupić zmywarkę do lokalu gastronomicznego nie...
Dobrze jest kupić dużą szafę, tak aby oprócz ubrań...
Dobrym pomysłem będzie również zakup dużego narożnika,...
Drewniane meble w ogrodzie dodają mu uroku, są odporne na...
Tapicerowane krzesła są bardzo ładne ale chwilę po...