Najlepsze Porady Dom i OgródBezpieczne schody dla dzieci

Bezpieczne schody dla dzieci

berlin-1571046-1920.jpg

Schody w domach jednorodzinnych albo szeregówkach to codzienność. Kiedy w domu pojawiają się dzieci to ich konstrukcja może być dla nich zagrożeniem. Dlatego za wczasu trzeba zaplanować odpowiedni projekt. Parametry na, które trzeba zwrócić uwagę tworzą małą listę. 


Przede wszystkim trzeba wybrać materiał wykonania - najlepiej, aby powierzchnia nie była śliska. Można ewentualnie przykleić taśmy anty poślizgowe albo wyłożyć schody wykładziną. Ważny jest także ich kształt. Najlepiej kiedy najmłodsze dziecko ma miejsce, żeby usiąść, a te większe mogą swobodnie chodzić bez obawy, że spadną.
Sprawdzone są stopnie prostokątne, jednak czasem nie da się uniknąć zakrętów. Wtedy dobrze jest zrobić stopnie odpowiednio szersze. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest wykonanie barierek. Powinny one nie zawierać wystających, ostrych rzeźbień (najczęściej są to elementy kute) zapobiegnie to niepotrzebnym wypadkom. 
Odległości między kolejnymi poprzeczkami nie mogą być za duże, dziecko nie może mieć możliwości przełożenia głowy. Wysokość na jakiej znajduje się barierka zależy od tego jakie rozwiązanie się wybierze. Można zamontować jedną niższą albo dwie: jedną wysoką dla dorosłych i drugą małą dla dzieci. Ostatnią ważną rzeczą są bramki zabezpieczające. Zamykają one możliwość wejścia na schody, a co za tym idzie chronią pociechy przed tak groźnym upadkiem.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Pakowanie prezentów w papier dekoracyjny jest dużo...
Jak dla mnie lepiej wybrać pułki niż szuflady wtedy...
Próbowałem sam ułożyć płytki, ale to nie takie łatwe,...
Sprzęt, akcesoria wykonane ze stali są bardzo wytrzymałe i...