Najlepsze Porady BiznesSklejka liściasta

Sklejka liściasta

Sklejka liściasta

Sklejka liściasta potocznie nazywana dyktą to materiał kompozytowy sklejony z krzyżującymi się cienkimi warstwami drewna, składającymi się z nieparzystej ilości warstw. Sklejka liściasta ma możliwość również występować pod nazwą płyta warstwowa. Wytwarza się ją z bardzo cienkich warstw drewna tzw. fornirów, których grubość wynosi jedynie wiele milimetrów. W sklejkach ilość fornirów za każdym razem jest nieparzysta.


Sklejka liściasta powstaje z rożnych gatunków drzew na przykład., brzozy, olchy czy dębu. Kluczowym i chyba najważniejszym walorem sklejek jest ich duża wytrzymałość na różnego typu obciążenia, dlatego sklejka liściasta stosowana jest w budownictwie, meblarstwie oraz dodatkowo przy wykańczaniu wnętrz pomieszczeń domów mieszkalnych , a ponadto samolotów czy jachtów.

Sklejka liściasta jest jednym z najchętniej kupowanych i łatwo dostępnych materiałów budowlanych. Niemniej jednak ma możliwość pojawić się pytanie czy jest opłacalne je stosować? Sklejka liściasta z powodzeniem może być wykorzystywana w budownictwie, bo jest to materiał kategorycznie tani od materiałów drewnopochodnych. A dodatkowo sklejka liściasta jest odporna na zginanie, ściskanie, rozciągnie , a oprócz tego ścinanie. Kolejną cechą przemawiająca za zastosowaniem sklejki jest to, że sklejka liściasta jest dużo mocniejsza w zginaniu statycznym niż drewno lub wręcz stal. Ponadto sklejka liściasta jest odporna na czynniki atmosferyczne jak deszcz czy słońce. Z tych tez powodów sklejka liściasta jest wykorzystywana w biznesie budowlanej , a oprócz tego meblarskiej od wielu lat.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Szkolenie BHP przede wszystkim uświadomi pracownikom jak...
Inwestycje to część naszego życia. Każdy w pewnym jego...
Pod pojęciem audytu SEO rozumie się rozliczne działania,...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...