Najlepsze Porady BiznesRozliczenia podatku VAT

Rozliczenia podatku VAT

Rozliczenia podatku VAT

Jednym z rodzajów rozliczenia podatkowego jakie wyróżniane jest w obecnej księgowości okazuje się rozliczenie podatku VAT za pomocą tak zwanej metody kasowej. Póki co w księgowości najbardziej rozpowszechnionym sposobem przeprowadzania rozliczeń jest natomiast metoda memoriałowa.


Mimo wszystko metoda kasowa posiada wiele cech charakterystycznych, w tym przede wszystkim to, iż jest ona metodą o wiele szybszą i znacznie uproszczoną, dlatego też w dziedzinie księgowości zajmuje ona dość istotną pozycję. W skrócie można stwierdzić, że VAT jest w pewnym stopniu odsunięty w czasie oraz liczony dopiero od tego momentu, w którym dotrze zapłata od klienta. Księgowość uwzględnia się w tej kwestii okres 90 dni. Decydując się na wybór tej formy rozliczenia warto jednakże podkreślić, że koniecznym jest zawiadomienie o tym naczelnika fiskusa.

Informacja ta przekazana powinna zostać w w formie pisemnej. Aby jednakże móc dysponować tą dogodnością w księgowości trzeba zaliczać się do grona 'małych podatników". Zdecydowanie się na to, aby ową metodę wykorzystać wiąże się jednocześnie z obowiązkiem stosowania jej przez minimalny okres dwunastu miesięcy. Pod pojęciem małego podatnika kryją się ci przedsiębiorcy, którzy pod względem wysokości sprzedaży nie przewyższyli za rok miniony sumy dokładnie 1 200 000 euro.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Dokładnie, studenci na kierunkach finansowych mało się...
Pod pojęciem audytu SEO rozumie się rozliczne działania,...
Opisy produktów w sklepie internetowym czasami odbiegają od...
Korzystanie z usług firm marketingowych jest bardzo dobrym...