Najlepsze Porady BiznesNajlepsze konto bankowe Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Najlepsze konto bankowe

Najlepsze konto bankowe
Obecnie bank możemy spotkać na każdej ulicy. Każdy z nich kusi nas swoją ofertą, by założyć w nim konto i zarabiać jak najwięcej pieniędzy. Jednak należy dobrze prześledzić ofertę każdego z nich, by tak naprawdę nie dać się naciągnąć na większe koszty niż wpływy. Na co zwracać uwagę przy zakładaniu konta w banku? 

Należy bardzo dokładnie czytać regulamin konta i wszelkie dokumenty, które są nam podsuwane. Wówczas nie damy się naciągnąć. Spytajmy również o opłaty za konto.
Czasami są one niebotyczne- opłata za prowadzenie rachunku, za usługę internetową, za kartę płatniczą czy też odsetki od depozytu. Suma takich kosztów może być o wiele większa niż nam się wydaje. Dochodzi ona czasami nawet do około 50-60 złotych za miesiąc. Poza tym sprawdźmy, z jakich bankomatów możemy wybierać pieniądze.
Jeśli tylko z tych, które należą do banku, to również utrudnimy sobie życie. Nieraz są umieszczone tylko w kilku miejscach w mieście lub na drugim jego końcu. Jeśli zaś wybierzemy gotówkę w innym bankomacie, czekają nas wysokie prowizje. W dodatku oprocentowanie konta jest tak niskie, że zarabiamy na nim jedynie kilka gorszy na miesiąc. Taka oferta jest bardzo niekorzystna. Na rynku jest tyle banków, że możemy znaleźć nawet taki, który będzie dla nas prowadził rachunek za darmo, z większym oprocentowaniem, pieniądze będziemy mogli wybierać w każdym bankomacie i kontrolować swoje konto online również za darmo. Jakie korzyści więc ma z tego bank? Większą liczbę klientów, a co za tym idzie większy kapitał i procent od obracania pieniędzmi. Dajemy więc mu i tak zarobić, a sami też mamy korzystne warunki.

Dodaj komentarz

Ewa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dokładnie tak, przed założeniem konta należy sprawdzić oferty wszystkich banków i wybrać najlepszą dla nas.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Słyszałam, że ten zabieg przynosi wiele korzyści dla...
Marzy mi się ślub w plenerze.
Pieczenie domowego chleba to dla mnie zbyt trudny proces.
Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie...
Skup, to łatwe miejsce żeby pozbyć się rozbitego auta. Z...
Dla małej firmy, opcja księgowości online to dobre...
Dokładnie tak, przed założeniem konta należy sprawdzić...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...