Najlepsze Porady BiznesLokal biurowy- odpowiedni wybór dla firmy

Lokal biurowy- odpowiedni wybór dla firmy

Lokal biurowy- odpowiedni wybór dla firmy

Założenie firmy nie jest proste, można spotkać wiele przeszkód i wątpliwości. Zaczynają się one już na samym początku kiedy musimy zdecydować o lokalizacji naszego przedsiębiorstwa. Czy chcemy być blisko centrum miasta, przy samym rynku, a może gdzieś dalej? 


Lokale biurowe można znaleźć wszędzie, różni je przede wszystkim cena. Między miastami wojewódzkimi, a innymi miejscowościami także są spore różnice cenowe sięgające nawet 60%.
Umiejscowienie lokalu biurowego w pobliżu centrum miasta grozi nam codziennymi korkami oraz często brakiem miejsc do zaparkowania – może to zniechęcać klientów, jak i potencjalnych pracowników. Z drugiej strony nazwa firmy widniejąca w ruchliwej części miasta pozwala na zwiększenie rozpoznawalności marki.
Kolejnym dylematem, przed którym stajemy, jestwielkość lokalu biurowego. Czy wystarczy nam zwykłe pomieszczenie czy potrzebujemy większej powierzchni, może jakiejś hali? W tym drugim przypadku musimy pamiętać o dostosowaniu przestrzeni tak, aby spełniała wymogi bezpieczeństwa. Decyzję o powierzchni lokalupomoże nam podjąć ilość pracowników i klientów, którą przewidujemy. Ostatnią kwestią jest kupno czy wynajem pomieszczenia. Jest to ogromna różnica i zależy przede wszystkim od budżetu jakim dysponujemy. Wybór lokalu biurowego nie jest łatwą kwestią, dlatego warto poświęcić jej kilka dłuższych chwil.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Inwestycje to część naszego życia. Każdy w pewnym jego...
porada: Radawa
Przykładem miejsca, które jest typową atrakcją...
porada: Radawa
Agroturystyka to dziś jedna z najmodniejszych gałęzi...
Wyjazd na letni urlop to często kwestia sporna. Jedna strona...
Szkolenie BHP przede wszystkim uświadomi pracownikom jak...
Szkolenia BHP przez część osób uważane są za...
Pod pojęciem audytu SEO rozumie się rozliczne działania,...
Wśród wykonywanych rodzajów audytu SEO znaleźć można...