Najlepsze Porady BiznesKomunikacja w firmie Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Komunikacja w firmie

Komunikacja w firmie

Komunikacja w czasie rzeczywistym jest podstawą funkcjonowania każdej firmy. Większość nowoczesnych firm, zwłaszcza te działające w internecie, czyli wszelkiego rodzaju firmy pozycjonujące czy zajmujące się tworzeniem i administracją serwisów www czy aplikacji webowych korzysta bądź to z usług podwykonawców, bądź ich załoga pracuje z domu, na odległość, ponieważ w tej branży nie jest niezbędne codzienne korzystanie z jednego biura.


Komunikacja w czasie rzeczywistym ma również ogromne znaczenie w przypadku dużych firm, posiadających wiele odległych od siebie oddziałów. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku istnieje problem poufności danych, gdyż część komunikatorów korzysta z serwerów, przez które przechodzą informacje. O ile w przypadku prywatnej rozmowy bardzo rzadko istnieje niebezpieczeństwo ujawnienia jakichś istotnych danych, o tyle w przypadku informacji handlowych takie niebezpieczeństwo jest znaczne (nie twierdzę, że zabezpieczenia serwerów komunikatorów internetowych są nieodpowiednie, ale istnieje duże ryzyko nieautoryzowanego dostępu do danych w trakcie przesyłania wiadomości, czy ryzyko tego, że wiadomość zostanie odczytana przez osoby postronne). Większość problemów z bezpieczeństwem komunikacji można jednak wyeliminować.

Dodaj komentarz

Tadeusz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
1
0

Brak komunikacji w firmie prowadzi do chaosu. Miałem taką sytuację w firmie przychodził kierownik i pytał się czemu to jeszcze nie zrobione, a nikt nam wcześniej o tym nie mówił i pretensje do nas. Taka sytuacja zdarzała ie doc często.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
U nas w firmie budowlanej za nie przeszczekanie BHP nakładane...
Proste logo i nazwa to klucz do rozpoznawalności.
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...
Współpraca z firmą zajmującą się marketingiem w sieci to...