Najlepsze Porady BiznesKomunikacja w firmie Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Komunikacja w firmie

Komunikacja w firmie

Komunikacja w czasie rzeczywistym jest podstawą funkcjonowania każdej firmy. Większość nowoczesnych firm, zwłaszcza te działające w internecie, czyli wszelkiego rodzaju firmy pozycjonujące czy zajmujące się tworzeniem i administracją serwisów www czy aplikacji webowych korzysta bądź to z usług podwykonawców, bądź ich załoga pracuje z domu, na odległość, ponieważ w tej branży nie jest niezbędne codzienne korzystanie z jednego biura.


Komunikacja w czasie rzeczywistym ma również ogromne znaczenie w przypadku dużych firm, posiadających wiele odległych od siebie oddziałów. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku istnieje problem poufności danych, gdyż część komunikatorów korzysta z serwerów, przez które przechodzą informacje. O ile w przypadku prywatnej rozmowy bardzo rzadko istnieje niebezpieczeństwo ujawnienia jakichś istotnych danych, o tyle w przypadku informacji handlowych takie niebezpieczeństwo jest znaczne (nie twierdzę, że zabezpieczenia serwerów komunikatorów internetowych są nieodpowiednie, ale istnieje duże ryzyko nieautoryzowanego dostępu do danych w trakcie przesyłania wiadomości, czy ryzyko tego, że wiadomość zostanie odczytana przez osoby postronne). Większość problemów z bezpieczeństwem komunikacji można jednak wyeliminować.

Dodaj komentarz

Tadeusz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
1
0

Brak komunikacji w firmie prowadzi do chaosu. Miałem taką sytuację w firmie przychodził kierownik i pytał się czemu to jeszcze nie zrobione, a nikt nam wcześniej o tym nie mówił i pretensje do nas. Taka sytuacja zdarzała ie doc często.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
Dokładnie tak, przed założeniem konta należy sprawdzić...
Używam CRM od kilku miesięcy i przyznaje, że program...
Systematyczność w księgowości to podstawa. Wspaniale, że...
Brak komunikacji w firmie prowadzi do chaosu. Miałem taką...