Najlepsze Porady BiznesInwestycje mieszkaniowe Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Inwestycje mieszkaniowe

Inwestycje mieszkaniowe
Co bardziej się teraz opłaca, zakup domu czy mieszkania? A jeśli wybieramy lokal mieszkaniowy, to lepiej postawić na lokum w bloku czy też w kamienicy? Podajemy odpowiedzi na te pytania, by inwestycja mieszkaniowa była trafiona. O własnym domu marzy chyba każdy. Jednak jego zbudowanie nie jest wcale takie proste. 

Po pierwsze musimy posiadać na niego odpowiednią działkę, po drugie sama budowa trochę kosztuje, a potem wykończenie i umeblowanie domu pożera kolejne pieniądze. Na taką inwestycję należy się dobrze przygotować.
Mieszkanie z pewnością jest tańszą opcją, ponieważ omija nas etap budowy, kupujemy po prostu gotową powierzchnię do życia, jednak musimy być przygotowani na opłaty takie jak czynsz do spółdzielni, który należy co miesiąc płacić, a także nieraz bardzo wysokie opłaty za ogrzewanie, ponieważ w mieszkaniach umieszczane są piecyki gazowe.
Ewentualnie jeżeli zakupimy mieszkanie w starszym budownictwie, możemy jeszcze zastać w nim ogrzewanie miejskie, co znacznie zmniejsza koszty opłat za ciepło w domu podczas zimy. Lepszą opcją wydaje się jednak mieszkanie w kamienicy, ponieważ zazwyczaj są one bezczynszowe i interesują nas wyłącznie rachunki za media. Jednak w przypadku wysokich sufitów, bywają one równie wysokie, co w mieszkaniach w bloku z piecykiem gazowym.
Pod względem kosztów najlepsze wydaje się zakupienie mieszkania z ogrzewaniem miejskim. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę nasze własne dobro i komfort, to nie zapewni nam ich nic tak dobrze jak własny dom z ogródkiem.

Dodaj komentarz

Michalina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dla mnie inwestycja w mieszkanie to najlepsza inwestycja, gdy już uzbieram odpowiednią ilość pieniędzy kupie je pod wynajem.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo dobry zabieg poprawiający stan skóry twarzy. Efekty...
Toskania jest jednym z najbardziej obleganych kierunków...
Kuchnia grecka jest wyśmienita. Spożywanie warzyw i owoców...
Planując kupić zmywarkę do lokalu gastronomicznego nie...
Dokładnie tak, przed założeniem konta należy sprawdzić...
Lepiej sprzedać do skupu, szybciej, łatwiej i nie są...
Warto skorzystać z usług biura rachunkowego, polecanego...
Używam CRM od kilku miesięcy i przyznaje, że program...