Najlepsze Porady BiznesInwestycje mieszkaniowe

Inwestycje mieszkaniowe

Inwestycje mieszkaniowe
Co bardziej się teraz opłaca, zakup domu czy mieszkania? A jeśli wybieramy lokal mieszkaniowy, to lepiej postawić na lokum w bloku czy też w kamienicy? Podajemy odpowiedzi na te pytania, by inwestycja mieszkaniowa była trafiona. O własnym domu marzy chyba każdy. Jednak jego zbudowanie nie jest wcale takie proste. 

Po pierwsze musimy posiadać na niego odpowiednią działkę, po drugie sama budowa trochę kosztuje, a potem wykończenie i umeblowanie domu pożera kolejne pieniądze. Na taką inwestycję należy się dobrze przygotować.
Mieszkanie z pewnością jest tańszą opcją, ponieważ omija nas etap budowy, kupujemy po prostu gotową powierzchnię do życia, jednak musimy być przygotowani na opłaty takie jak czynsz do spółdzielni, który należy co miesiąc płacić, a także nieraz bardzo wysokie opłaty za ogrzewanie, ponieważ w mieszkaniach umieszczane są piecyki gazowe.
Ewentualnie jeżeli zakupimy mieszkanie w starszym budownictwie, możemy jeszcze zastać w nim ogrzewanie miejskie, co znacznie zmniejsza koszty opłat za ciepło w domu podczas zimy. Lepszą opcją wydaje się jednak mieszkanie w kamienicy, ponieważ zazwyczaj są one bezczynszowe i interesują nas wyłącznie rachunki za media. Jednak w przypadku wysokich sufitów, bywają one równie wysokie, co w mieszkaniach w bloku z piecykiem gazowym.
Pod względem kosztów najlepsze wydaje się zakupienie mieszkania z ogrzewaniem miejskim. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę nasze własne dobro i komfort, to nie zapewni nam ich nic tak dobrze jak własny dom z ogródkiem.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...
Inwestycje to część naszego życia. Każdy w pewnym jego...
porada: Radawa
Przykładem miejsca, które jest typową atrakcją...
porada: Radawa
Agroturystyka to dziś jedna z najmodniejszych gałęzi...
Szkolenia BHP przez część osób uważane są za...
Wśród wykonywanych rodzajów audytu SEO znaleźć można...
Szkolenie BHP przede wszystkim uświadomi pracownikom jak...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...