Najlepsze Porady BiznesCzy istnieje coś takiego jak fundusz pożyczkowy dla firm? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Czy istnieje coś takiego jak fundusz pożyczkowy dla firm?

Czy istnieje coś takiego jak fundusz pożyczkowy dla firm?

Każda osoba, która planuje rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub już takową prowadzi wie, jak istotne jest posiadanie odpowiednich środków finansowych. W przypadku początkujących przedsiębiorców potrzebne są fundusze na wynajem lub kupno nieruchomości pod firmę, zakup potrzebnych sprzętów i oprogramowania, a także zatrudnienie pracowników. Działające już firmy natomiast, jeśli chcą pozostać atrakcyjne na tle konkurencji, muszą stale inwestować w swój rozwój, unowocześniając wyposażenie i zwiększając kwalifikacje zespołu. Wielu z nich kieruje się z prośbą o wsparcie finansowe do banków, jednak te często stawiają niemożliwe do spełnienia przez małych przedsiębiorców wymagania. Czy istnieje dla nich alternatywa?


Tak, i są nią fundusze pożyczkowe. Ich zadaniem jest wspieranie firm z sektora MŚP i często posiadają one w swojej ofercie zróżnicowane usługi. Wśród nich znaleźć można oczywiście pożyczki, zarówno na cele obrotowe, czyli bieżące wydatki przedsiębiorstwa, jak i te hipoteczne. Sprawdź: https://www.pfr-podkarpackie.pl/oferta/pozyczka-hipoteczna.html
Uzyskane z tych drugich środki przeznaczyć można na zakup gruntu pod siedzibę czy oddział, a także magazynu lub biura. Fundusze pożyczkowe w swoich ofertach często posiadają również szereg produktów, które mają wesprzeć niewielkie firmy także w inny sposób. Dlatego fundusze prowadzą działalności poręczeniowe ułatwiające dostęp do kredytów bankowych czy udzielają gwarancji i promes w czasie ubiegania się spółki o środki z funduszy europejskich.
Zajmują się też faktoringiem i służą wszystkim zainteresowanym poradą. Na podstawie potrzeb i możliwości firmy doradzają najlepsze sposoby finansowania planowanych inwestycji oraz ustalają, jakie ich warunki będą dla niej najkorzystniejsze. Stanowią więc dobrą alternatywę dla kredytów bankowych, którą powinien zainteresować się każdy poszukujący dodatkowych środków, niewielki przedsiębiorca.

Dodaj komentarz

Bartek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Kredyt dla firm powinien zostać sprawdzony dokładnie przez prawników firmy.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
Fajny artykuł, bardzo pomocny jak szybko uzyskać kredyt na...
Banki coraz częściej w swoich ofertach dla firm oferują...
Dokładnie tak, przed założeniem konta należy sprawdzić...
Pod pojęciem audytu SEO rozumie się rozliczne działania,...