Najlepsze Porady BiznesCzy istnieje coś takiego jak fundusz pożyczkowy dla firm?

Czy istnieje coś takiego jak fundusz pożyczkowy dla firm?

Czy istnieje coś takiego jak fundusz pożyczkowy dla firm?

Każda osoba, która planuje rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub już takową prowadzi wie, jak istotne jest posiadanie odpowiednich środków finansowych. W przypadku początkujących przedsiębiorców potrzebne są fundusze na wynajem lub kupno nieruchomości pod firmę, zakup potrzebnych sprzętów i oprogramowania, a także zatrudnienie pracowników. Działające już firmy natomiast, jeśli chcą pozostać atrakcyjne na tle konkurencji, muszą stale inwestować w swój rozwój, unowocześniając wyposażenie i zwiększając kwalifikacje zespołu. Wielu z nich kieruje się z prośbą o wsparcie finansowe do banków, jednak te często stawiają niemożliwe do spełnienia przez małych przedsiębiorców wymagania. Czy istnieje dla nich alternatywa?


Tak, i są nią fundusze pożyczkowe. Ich zadaniem jest wspieranie firm z sektora MŚP i często posiadają one w swojej ofercie zróżnicowane usługi. Wśród nich znaleźć można oczywiście pożyczki, zarówno na cele obrotowe, czyli bieżące wydatki przedsiębiorstwa, jak i te hipoteczne. Sprawdź: https://www.pfr-podkarpackie.pl/oferta/pozyczka-hipoteczna.html
Uzyskane z tych drugich środki przeznaczyć można na zakup gruntu pod siedzibę czy oddział, a także magazynu lub biura. Fundusze pożyczkowe w swoich ofertach często posiadają również szereg produktów, które mają wesprzeć niewielkie firmy także w inny sposób. Dlatego fundusze prowadzą działalności poręczeniowe ułatwiające dostęp do kredytów bankowych czy udzielają gwarancji i promes w czasie ubiegania się spółki o środki z funduszy europejskich.
Zajmują się też faktoringiem i służą wszystkim zainteresowanym poradą. Na podstawie potrzeb i możliwości firmy doradzają najlepsze sposoby finansowania planowanych inwestycji oraz ustalają, jakie ich warunki będą dla niej najkorzystniejsze. Stanowią więc dobrą alternatywę dla kredytów bankowych, którą powinien zainteresować się każdy poszukujący dodatkowych środków, niewielki przedsiębiorca.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...
Pod pojęciem audytu SEO rozumie się rozliczne działania,...
Inwestycje to część naszego życia. Każdy w pewnym jego...
Szkolenia BHP przez część osób uważane są za...