Najlepsze Porady BiznesCo zrobić z samochodem po wypadku?

Co zrobić z samochodem po wypadku?

Co zrobić z samochodem po wypadku?

Wypadki na drodze zdarzają się każdemu. Oczywiście są to sytuacje niebezpieczne dla nas, ale i naszego pojazdu. Jeśli został on bardzo zniszczony i jego naprawa jest nieopłacalna albo nie pozwala na nią nasz budżet, jedynym wyjściem jest sprzedaż samochodu. Jednak kto kupi zepsuty samochód?


 

 
 
Auto po wypadku traci swoją wartość, nie dość, że jest ono zniszczone, to w dodatku już zawsze będzie wiadomo, że miało stłuczkę, ponieważ nawet najlepsze zabiegi nie pozwolą tego całkowicie ukryć. Niektórym oczywiście to nie przeszkadza i mogą nawet taki pojazd kupić. Jednak na rynku jest tak wiele aut, że ich nabywcy przyglądają się im bardzo uważnie. Kiedy zobaczą jakąś rysę albo nierówność, na pewno odrzucą na starcie kupno takiego auta, bo domyślą się, że jest powypadkowe. Musimy się postawić na ich miejscu, czy kupilibyśmy samochód wiedząc, że uczestniczył w wypadku? Na pewno nie albo długo byśmy się nad tym zastanawiali. Jeśli jednak taki samochód trudno sprzedać, to co możemy z nim zrobić? 
Auto w każdym stanie zakupi skup samochodów. Przyjmuje on zarówno samochody używane, zepsute i powypadkowe. Należy jednak poinformować o tym firmę już przy wstępnej rozmowie, najczęściej telefonicznej, kiedy kontaktujemy się z nią w celu skorzystania z jej usług. Skup samochodów odkupi od nas powypadkowe auto, ponieważ najczęściej po prostu rozbiera go na części i je sprzedaje. Ewentualnie może też naprawić pojazd, jeśli usterka w nim nie jest poważna i wystawić go ponownie na sprzedaż. Jednak obojętne, co później będzie się z nim działo, jeśli zależy nam na czasie lub chcemy zyskać pieniądze na zakup nowego auta, bez zawracania sobie głowy jego wystawianiem, wybór usług skupu samochodów jest najlepszą opcją. Obojętnie czy nasz samochód jest bardzo uszkodzony, czy tylko posiada kilka wgnieceń, firma zawsze go od nas przyjmie. 
Jeśli więc zachodzimy w głowę co zrobić z samochodem po wypadku, którego naprawiać nie zamierzamy, najlepiej skontaktować się ze skupem i skorzystać z jego usług. Jego pracownik przyjedzie na miejsce, oszacuje stan pojazdu i wyceni go. Pieniądze za pojazd może nam on wypłacić w gotówce albo przelać na konto. Podpiszemy również z nim umowę sprzedaży, więc wszystko odbywa się w najlepszym porządku.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Wśród wykonywanych rodzajów audytu SEO znaleźć można...
Szkolenia BHP przez część osób uważane są za...
Pod pojęciem audytu SEO rozumie się rozliczne działania,...
Inwestycje to część naszego życia. Każdy w pewnym jego...